Grupa 1 – wiosna 2016

I TYDZIEŃ

W pierwszym tygodniu pobytu grupa grupa miała bardzo napięty grafik realizując w studio Highbury College program stażu, który obejmował m. in. wykonanie adaptacji akustycznej planu nagłośnieniowego, dobranie technik mikrofonowych odpowiednich dla danych instrumentów, praca i edycja w programie DAW, konfigurowanie i obsługa systemów mikserskich, rozmieszczanie urządzeń nagłośnieniowych, czy konfigurowanie systemu odsłuchowego. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z naszą grupą Ivan – nauczyciel i instruktor Highbury College. Nasi uczniowie wykonywali zadania polegające na stworzeniu swojej wersji piosenki Kate Perry – ,,I Kissed The Girl”, tworząc własne linie instrumentów – wirtualnych i rzeczywistych – z sesją nagraniową w studio i obróbką w programie Logic Pro w pracowni. W studio była okazja do zapoznania się z technikami mikrofonowania i specyfiką rodzajów mikrofonów dopasowanych do różnych instrumentów.

II TYDZIEŃ

W drugim tygodniu stażu w Anglii grupa miała bardzo napięty grafik: grupa wyjechała do Londynu, gdzie była okazja zobaczenia London Film Academy – w trakcie wizyty była okazja do poznania specyfiki tworzenia muzyki na potrzeby filmu, poznania sprzętu do obróbki dźwięku, kamer, grupa uczestniczyła w pokazie filmu stworzonego w studio Akademii, byłą okazja do zadawania pytań i zapoznania się ze sprzętem filmowym (kamery, rejestratory, mikrofony).

Po wizycie w London Film Academy poszliśmy do Point Blank – powstałej w 1994 roku uznawanej za najlepszą w świecie szkołę muzyki elektronicznej – https://www.pointblankmusicschool.com/ . Studia tej szkoły należą do ścisłej czołówki światowej jeżeli chodzi o wyposażenie i warunki szkolenia. W trakcie wizyty była okazja do poznania najnowszych konsolet, struktury kursów i sprzętu dla DJ-ów.

Po wizycie w Point Blank – zwiedzaliśmy Londyn: najpierw była podróż metrem, potem Tower Bridge – chyba najsłynniejszy most londyński, następnie poszliśmy w stronę Trafalgar Square, London Eye i Parlamentu z Big Benem.

Wizyta w King’s Theatre w Portsmouth miała na celu ukazanie technicznych aspektów produkcji teatralnej, nagłośnienia i obsługi kurtyn. Z wielką ciekawością można było posłuchać opowieści pracowników teatru na temat technicznych aspektów pracy teatru.

Dużą atrakcją była wizyta na Wyspie Wight i to nie tylko z powodu podróży poduszkowcem, ale przede wszystkim ze względu na zwiedzenie rezerwatu w Shanklin i niesamowitej rezydencji letniej królowej Wiktorii w Osborne House w Cowes – imponująca posiadłość z oryginalnie zachowanymi wnętrzami, ogrodami i prywatną plażą.


Godnymi zapamiętania są nasze wizyty w Portsmouth Historic Dockyard, Spinnaker Tower i Civic Museum – są to miejsca niewątpliwie warte zwiedzenia z każdego powodu: historycznego, geograficznego i społecznego – ukazują charakterystyczne cechy: brytyjskość, przywiązanie do tradycji i wielokulturowość.

PODSUMOWANIE STAŻU, EWALUACJA I WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW

Dwu – tygodniowy pobyt na mobilności stażowej I – wszej grupy dobiegł końca. Jeszcze tylko ankiety ewaluacyjne, Skills Portfolio i można odbierać certyfikaty.